Телескоп Askar 80/600 80PHQ

  • Марка: Askar
  • Кат. номер:OME-77811

Телескоп Askar 80/600 80PHQ

 


Универсалният четириелементен астрограф за перфектно плоско поле

Askar 80PHQ е изключително преносим апохроматичен рефрактор, проектиран за астрофотография с коригирано поле до пълен формат (Full-frame) и за визуални наблюдения в най-високия диапазон на увеличение. 4-елементната система на Пецвал (Petzval) с цветово коригиран триплетен обектив и вградена в тръбата коригираща леща го превръщат в истински Flatfield Apo (апохромат с плоско поле).

 


Истински многофункционален инструмент

Този преносим телескоп е подходящ за почти всички области на любителската астрономия и предлага впечатляващи оптични характеристики:

  • Астрофотография на обекти от дълбокото небе: С фокусно разстояние от 600 mm и много голямо коригирано изображение, той е съвместим с всичко – от камери с висока разделителна способност и фини пиксели до пълноформатни (Full-frame) сензори. Работата е максимално улеснена: просто фокусирате и автоматично се намирате на оптималното разстояние за перфектна корекция на полето.

  • Фотография на планети и Луната: Благодарение на отличната корекция на оптиката по оста и в полето, се постигат остри и висококонтрастни изображения дори при използване на лещи на Барлоу за удължаване на фокусното разстояние.

  • Визуални наблюдения: Голямото работно разстояние позволява използването на 2" аксесоари за зашеметяващи панорамни гледки.

 


Професионален 3" R&P фокусер

CNC машинно обработеният фокусер е оптимизиран за фотография и може да издържи товар до 8 kg. Ходът на фокусиране е щедрите 110 mm. Механизмът е рейков (Rack and Pinion), като рейката е отделена от лагерите на тръбата, което гарантира фино и прецизно регулиране дори при максимално натоварване. Освен стандартните 1.25" и 2" адаптери, фокусерът разполага и с резби за директно завинтване на камери.

 


Технически спецификации

 

Оптика

  • Тип: Рефрактор

  • Тип на конструкцията: Апохромат

  • Апертура (mm): 80

  • Фокусно разстояние (mm): 600

  • Светлосила (f/): 7,5

  • Разделителна способност: 1,73

  • Гранична звездна величина (mag): 11,3

  • Светлосъбирателна способност: 130

  • Макс. полезно увеличение: 160

  • Дизайн на обектива: Триплет (общо 4 елемента с коректора)

  • Дължина на тръбата (mm): 540

  • Дължина при пренасяне (mm): 448

  • Коригирано поле (mm): 44

 

Фокусиращо устройство

  • Тип на конструкцията: Рейков (Rack and Pinion)

  • Връзка (към окуляра): 2"

  • Товароносимост (kg): 8

  • Редуктор за фино фокусиране: Да

  • Обхват на регулиране (mm): 110

  • Ротация: Да

 

Монтиране и аксесоари

  • Тип конструкция: Оптична тръба (OTA)

  • Сенник срещу роса: Да

  • Коректор: Интегриран (вграден)

  • Дръжка за носене: Да

  • Основа за търсач: Стандартна (Vixen/Skywatcher)

  • Крепежни пръстени: Да

  • Адаптери в комплекта: 4 броя (M48, M54, M68, M76)

 

Области на приложение

  • Астрофотография: Да

  • Луна и планети: Да

  • Мъглявини и галактики: Да

  • Наблюдение на природата: Не

  • Слънце: Не (само с подходящ соларен филтър)

 


Работни разстояния (Backfocus):

  • Визуално: 148 mm от края на 2" връзка

  • За резба M48x0.75: 115 mm

  • За резба M54x0.75: 135 mm

  • За резба M68x1: 155 mm

  • За резба M76x1: 168.5 mm

 


Всеки телескоп се тества индивидуално от производителя преди доставка – фокусерът се настройва оптимално, а оптиката се колимира и проверява на оптична скамейка, за да се гарантира безкомпромисно качество.

1 500,00 € /2 933,75 лв.
- +
Моля, изберете:

Ревюта

( )

Оценете

Телескоп Askar 80/600 80PHQ

Вашата оценка

Грешка при изпращане на оценката.

Все още няма ревюта за този продукт
Добави Ревю

Вашето ревю беше изпратено успешно!

Вашата поръчка е приета. Очаквайте обаждане!