Микроскопът Levenhuk 500T POL Ви дава възможност за извършване на изследвания по метода на светлото поле, също и използване на поляризирана светлина. Неговите възможности могат да се използват в медицината, биологията, кристалографията, криминологията, металографията и в други специфични области. Този микроскоп на професионално ниво е с надеждна конструкция и оптика от висок клас.
Микроскопът е с тринокулярна глава: бинокулярната част е леко наклонена, а окулярната тръба за монтиране на цифрова камера е разположена вертикално. Главата може да се завърта на 360°. Оптичната система се състои от широкоъгълни окуляри с увеличение 10х и ахроматични обективи с увеличение 4x, 10x, 40x и 100x. Предните лещи на обективите 40x и 100x са снабдени с пружинни рамки. Чрез обектива 100х можете да извършвате изследвания чрез метода с имерсионно масло. Има грубо и фино фокусиране.
В микроскопа се използва кръгла въртяща се предметна маса. За закрепване на микроскопски проби върху нея се използват класически щипки. Под предметната маса има кондензер с ирисова диафрагма и държач за филтри. Най-отдолу има осветителен модул със светодиодна лампа и колектор. Яркостта може да се регулира. Освен това микроскопът има вградени поляризатор и анализатор.
Осветлението е с променливотоково захранване.
Характеристики:
Комплектът включва:
Тип |
светлина/оптичен, биологичен |
Глава |
тринокулярен, може да се завърта на 360°, наклонена на 30° |
Материал на оптиката |
оптично стъкло |
Увеличение, x |
40–1000 |
Диаметър на тръбата на окуляра, mm |
23,2 |
Окуляри |
WF10x/18 mm (2 бр.) |
Обективи |
ахроматични: 4x, 10x, 40xs, 100xs (с масло) |
Револверна глава |
4 обективи |
Разстояние между окулярите, mm |
48–75 |
Предметна маса, mm |
Ø135 mm, може да се завърта на 360°, с щипки |
Регулиране на диоптъра на окуляра, диоптри |
±5 |
Кондензатор |
кондензер Abbe N.A. 1,25 с ирисова диафрагма и държач за филтри, с регулируема височина |
Диафрагма |
ирисова |
Фокусиране |
коаксиално, грубо (16 mm) и фино (0,002 mm) |
Корпус |
метал |
Фоново осветление |
светодиоднo |
Регулиране на яркостта |
да |
Захранващ източник |
110–220 V, чрез мрежов адаптер |
Тип на светлинния източник |
с колектор, светодиодна 3 W |
Филтри |
син, зелен, жълт |
Допълнителен |
вграден поляризатор и анализатор |
Употреба |
Продукт за обща употреба. Може да се използва от деца над 3-годишна възраст. |
Приложение |
лабораторни изследвания |
Включена торбичка/чанта |
да |